Dom piętrowy z poddaszem projekt indywidualny

JAKI PROJEKT ?

Projektowanie jest kluczowym etapem każdej inwestycji, także budowy własnego domu. Pełnobranżowy projekt budowlano-wykonawczy, stanowiący bardzo niewielki procent kosztów budowy, decyduje o tym jaki budynek powstanie za Twoje oszczędności lub kredyt i w jakiej przestrzeni będziesz mieszkać przez wiele lat.

Tylko dobrze przemyślany projekt indywidualny dopasowany do Twoich potrzeb zagwarantuje, że optymalnie wykorzystasz zakupioną działkę, usytuowanie pomieszczeń względem stron świata będzie korzystne, a walory otoczenia, na których szczególnie Ci zależy – właściwie wyeksponowane.
Mało kto zdaje sobie sprawę z tego ile istotnych aspektów należy wziąć pod uwagę planując i projektując dom.

Są to między innymi

  • kształt działki i jej rozmiar
  • ustawienie domu względem stron świata i względem drogi dojazdowej
  • warunki gruntowe, a także klimatyczne zależne od lokalizacji działki
  • aktualne przepisy i normy budowlane
  • wszelkie zapisy planu miejscowego lub decyzji o warunkach zabudowy, mówiące między innymi o kształcie i kącie dachu, wysokości do okapu lub kalenicy, liczbie kondygnacji, linii i procencie zabudowy, wskazanych materiałach, a niekiedy wielu innych czynnikach

Zatem jak łatwo sobie wyobrazić, mnogość czynników zastanych, które architekt musi wziąć pod uwagę sprawia, że projektowanie budynku w oderwaniu od lokalizacji i klienta (czyli po prostu zakupienie projektu katalogowego tzw. typowego) jest podejściem dalece nieprofesjonalnym i pozbawionym sensu. Choćbyśmy nie wiadomo ile projektów katalogowych przejrzeli, wśród domów zaprojektowanych „w powietrzu” nigdy nie znajdziemy takiego, który w sposób optymalny łączyłby wszystkie powyższe czynniki.

Koszt indywidualnego projektu domu to bardzo niewielki procent kosztów inwestycji – warto więc zrobić dobry projekt dopasowany w 100% do nas, aby inwestycja życia jaką jest budowa domu, była przemyślana, a wydane setki tysięcy złotych nie poszły na nieprzemyślane do końca rozwiązania.

Zapraszam do bezpłatnego spotkania, na którym przedstawię wszystkie korzyści płynące z wykonania projektu indywidualnego w oparciu o Państwa oczekiwania względem wymarzonego domu.

Paweł Czernicki-Podraża
A R C H I T E K T

Projekt AR Paweł-Czernicki-Podraża architekt Poznań indywidualny typowy Szamotuły Luboń Częstochowa